چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧ توضیح: این مرکز هیچ گونه فعالیتی در زمینه اعزام دانشجو یا مهاجرت نداشته و ندارد.

خانه آیلتس آفرینش - AFARINESH IELTS House

خانه | آزمون تعيين سطح | برنامه كلاسها | آزمونهاي آزمايشي | پرتال آموزش | دوره مجازی | تصحیح Writing | دانلود | ویدئو | فروشگاه | ورود اخبار

Afarinesh IELTS House

صفحه اصلي > اخبار آفرینش 

دسترسی سریع

عضویت در آفرینش

عضویت در آفرینش

تور مجازی آفرینش

گروه فیسبوک آفرینش

کارگاه های مجازی آفرینش

تجربیات IELTS

اخبار و اطلاعات مهاجرتی

اخبار > 16 نکته در مورد آزمون کتبی و مصاحبه


  چاپ        ارسال به دوست

16 نکته در مورد آزمون کتبی و مصاحبه

نکاتی در رابطه با روز آزمون کتبی IELTS

 1-از چند روز مانده به آزمون سعی کنید از فشار مطالعه کم کنید ، توصیه من اینکه متنها را رها کنید و بیشتر سعی کنید به فایلهای صوتی دلخواهتون گوش کنید و یا فیلمهای زبان اصلی را تماشا کنید. مثل بعضیها نباشید که تا پشت در جلسه داشتند لغت حفظ می کردند.

2- روز آزمون باید راس ساعت 7 در محل باشید و درب جلسه هم ساعت 8 بسته خواهد شد. این اتفاق را ساده نگیرید که دیر به سرجلسه برسید. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در آزمون 24 اکتبر 2009 مشهد من ساعت 7 رفتم ، بودند کسانیکه قبل از من آمده بودند. اما به چه دلیل؟ نمی دانم ، ساعت یکربع مانده به 10جلسه آزمون رسمی شد و تازه شروع به توزیع اوراق کردند. (شما ریسک نکنید و طبق اطلاعات زمان بندی شده در سایت اقدام کنید)

3- موبایل ، شکلات ، آب و هرگونه وسیله اضافی را باید قبل از آزمون تحویل بدهید. به خودتون هم زحمت مخفی کردن آنها را ندهید چون با دستگاه تفتیش می شید و باید همه را تحویل بدهید، حتی اگر می خواهید در حین جلسه پالتو ، کت و یا کاپشن خودتون را در بیاورید باید آن را قبل ازجلسه تحویل بدهید چون در حین جلسه مجاز به این کار نیستید.( تنها کارت شناسایی که در روز ثبت نام درج کرده اید همراه خود داشته باشید)

4- در روز جلسه به شما لوازم التحریر ضروری شامل مداد ، خودکار ، مدادتراش و پاک کن داده می شه پس اگر فراموش کردید همراه خودتون بیارید ، نگران نباشید.

5- تمام پاسخنامه ها را فقط باید با مداد پرکنید.

6- در روی نیمکت یا صندلی شما یک برگه که شامل تصویر و مشخصات شما شامل شماره سریال کارت شناسایی ، کد محل ، عکس و ... چسبانده شده است که حتما باید بعد از آزمون همراه خودتون آن راببرید چرا که شماره سریال آن برای پیگیری نتیجه آزمون لازم می شه.

7-Cheating ممنوع! مواظب رفتار خودتون سر جلسه باشید و شیطون وسوستون نکنه که دزدکی به برگه اطرافیانتون نگاه کنید. این موضوع را کاملا جدی بگیرید چون مراکز آزمون مجهز به دوربین مداربسته هستند. اگر خدایی نکرده تقلب کردید و از شما خواسته شد جلسه را ترک کنید، قسم و آیه نخونید که تقلب نکردید ، در اینصورت صحنه جرم را بر روی نمایشگرهای LCD که در جلوی سالن قرار گرفته به همه نشون می دهند.(متاسفانه آزمون 24 اکتبر مشهد2 تا تلفات داشت البته من جنسیتشون را ذکر نمی کنم تا باز خانم ها گله کنند که ...)

8- تنها برای آزمون Listening ده دقیقه فرصت برای انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه دارید. اما در آزمون Reading پاسخ های را مستقیم به پاسخنامه وارد کنید چون فرصتی برای این منظور نخواهید داشت.

9-پاسخ های شما در آزمون Listening و Reading  مبتنی بر متن پخش شده یا متنی که می خوانید باشد و از دخالت استدلالهای شخصی و فرضیات جدا خود داری کنید.

10- در مورد Writing هم به زمان 20 دقیقه برای Graph یا TASK 1 و 40 دقیقه برای Essay یا TASK 2 توجه داشته باشید. چون نمره TASK 2  دارای ارزش بالاتری است. پس زمان را بیهوده در TASK 1 از دست ندهید.

 نکاتی در رابطه با روز مصاحبه IELTS  

 1-در روز آزمون مصاحبه یکساعت زودتر از ساعت مقرر در محل حاضر باشید. من خودم کامنتهایی را خوندم که نفرات قبلی در جلسه شرکت نکرده بودند و چون نفرات بعدی زودتر (یکساعت قبل از زمان مصاحبه) در محل نبوده اند، حتی در هنگام حضور در سر وقت از آنها آزمون گرفته نشده است راست یا دروغ این موضوع به گردن خودشون.

2- با سر و وضعی مرتب در آزمون مصاحبه شرکت کنید و خونسردی خودتون را کاملا حفظ کنید.

3- حتما ، قبل از ورود اجازه بگیرید و خوشرو و با لبخند باشید. فکر کنید دارید با  فردی که از قبل می شناخته اید گپ می زنید.

4- آزمون گیرنده ها واقعا سعی دارند شما را کمک کنند ، سلیس صحبت می کنند و هدفی جز موفقیت شما ندارند ، پس بی دلیل از آنها نترسید.

5-اگر سوالی را متوجه نشدید ، بخواهید تکرار کنند  و یا اگر Cue Card داده شده براتون سخت است از اونها بخواهید آن را برای شما تعویض کنند. البته بخشی از نمره خودتون را از دست خواهید داد ، اما بهتر از اینکه جوابهای بی ربط بدهید.

6- در پایان هم خداحافظی کنید و جلسه را ترک کنید و اصلا در رابطه با نمره با آنها صحبت نکنید. من در روز آزمون صحبتهایی خانمی را شنیدم که به بچه های حاضر در جلسه می گفت یکی از آزمون گیرنده ها گفته این چی رسمیه که شما ایرانیها دارید که هنگام ترک جلسه می گید " .I  need 7" . اینرو جدی گفتم و مطمئن باشید آنها با خوشرویی و مهربان با شما رفتار خواهند کرد ، اما این دلیل نمی شه که فکر کنید می تونید از این خصلت آنها سوء استفاده کنید و به اصطلاح با هشون خودمونی بشین.

منبع : iranmba


١٤:٢٩ - 1389/09/09    /    شماره : ٣٨٤٤    /    تعداد نمایش : ١٠٧٣٠


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1391/01/23 12:11
1
1
اصلا جنسيت رو ذكر نكردي داداش! خيلي آقايي به مولا.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

دوره های آموزشی آزمون منابع آموزشی اطلاعات مهاجرتی امکانات آفرینش ارتباط با آفرینش
  ◦ خانه   ◦ رزرو آزمون تعیین سطح   ◦ پرتال آموزش   ◦ صفحه اصلی مهاجرت   ◦ تصحیح Writing   ◦ نشانی و شماره تماس
  ◦ جدول زمانبندی کلاسها   ◦ درباره آزمون آزمایشی   ◦ دانلود Ebook   ◦ آرشیو اخبار مهاجرت   ◦ تور بازدید مجازی   ◦ پشتیبانی آنلاین
  ◦ کلاسهای خصوصی   ◦ راهنمای آزمون آزمایشی   ◦ دانلود نمونه Writing   ◦ کانادا   ◦ فروم (انجمنهای گفتگو)   ◦ شماره حساب بانکی
  ◦ دوره Fundamental   ◦ نتایج آزمونهای آزمایشی   ◦ دانلود منابع آزمون IELTS   ◦ آمریکا   ◦ گالری شعبه جام جم   ◦ گروه فیسبوک آفرینش
  ◦ دوره های Premium   ◦ زمانبندی مصاحبه آزمون آزمایشی   ◦ دانلود فایلهای مفید IELTS   ◦ آلمان   ◦ گالری عکس آفرینش   ◦ آموزش سازمانی
  ◦ کارگاه مجازی IELTS   ◦ زمانبندی تصحیح اوراق Writing   ◦ دانلود نمونه فرمهای IELTS   ◦ استرالیا   ◦ فروشگاه آنلاین آفرینش   ◦ اساتید آفرینش
  ◦ راهنمای کارگاه مجازی   ◦ کارگاه حل تشریحی آزمون   ◦ دانلود کلیپ های آموزشی   ◦ سوئد   ◦ کارنامه IELTS زبان آموزان   ◦ درخواست نمایندگی
  ◦ ثبت نام کارگاه مجازی   ◦ کلید آزمونهای آزمایشی   ◦ دانلود کلاسهای مجازی   ◦ ایتالیا   ◦ سازمانهای طرف قرارداد   ◦ ثبت شکایات
  ◦ لینک صفحه ورودی کارگاه   ◦ آزمونهای پایان ترم   ◦ بانک سئوالات Speaking   ◦ اروپا   ◦ عضویت در سایت   ◦ سئوالات متداول
      ◦ راهنمای IELTS رسمی   ◦ آسیا   ◦ جستجو در سایت  
        ◦ آمریکای جنوبی   ◦ نقشه سایت  

 

ISO جلب رضایت مشتری ISO خط مشی آموزشی ISO مدیریت کیفیت ISO مدیریت کیفیت

   
 
   "تنها برگزیده و مقام اول" کنفرانس برند و آموزش در حوزه تخصصی IELTS

نشاني شعبه جردن: تهران، بلوار آفریقا، بالاتر از ناهید، بلوار گل آذین، پلاک 27 - پیامک: 10000700 - تلفن: 28318 (021)

نشاني شعبه میرداماد: تهران، بلوار میرداماد (زیر پل)، سمت سازمان ثبت شرکتها، خیابان البرز، کوچه قبادیان، پلاك 24 - تلفن: 22911210 (021)

واحد جهانی مشاوره و ثبت نام دوره های برون مرزی Virtual IELTS آفرینش (لندن - انگلستان) - تلفن: 442031297597+

Copyright © 2007-2014 www.ielts-house.com. All rights reserved. استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است